به گزارش پایگاه خبری درگز آنلاین شهردار درگز روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران که به مناسبت بزرگداشت هفته شهرداری ها و دهیاری در محل شهرداری برگزار شد با ارائه گزارشی از شرح علمکرد یکساله شهرداری در سال ۹۷ اشاره کرد و اظهار داشت : در سال ۹۷ با تزریق […]

اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :

به گزارش پایگاه خبری درگز آنلاین شهردار درگز روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران که به مناسبت بزرگداشت هفته شهرداری ها و دهیاری در محل شهرداری برگزار شد با ارائه گزارشی از شرح علمکرد یکساله شهرداری در سال ۹۷ اشاره کرد و اظهار داشت : در سال ۹۷ با تزریق بودجه ۱۲ میلیارد تومانی شهرداری در واحدهای مختلف خدمات شهری و تحقق آن ۲۵٪ افزایش و به مبلغ ۱۵ میلیارد تغییر پیدا کرد.

رمضان یزدان پناه با تبریک روز اهل قلم افزود : رسانه ها بازوی ادارات هستند و انتشار وقایع تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی و … بدون همراهی ، همت و مجاهدت آنها امکان پذیر نخواهد بود.

شهردار درگز در ادامه با شرح برنامه ها و زمانبندی این هفته افزود : به مناسبت گرامیداشت هفته شهرداری ها و دهیاری ها در اولین روز ، روز جمعه به اتفاق همکاران در محضر امام جمعه شهرستان بودیم و در روز شنبه با حضور در گلزار شهدا تجدید میثاق با ارزش ها و آرمان های شهدا نمودند و تماما را از وظایف دینی و آرمانی همه برشمردند ، همچنین در روز یکشنبه دیدار با نماینده ولی فقیه و نماینده دولت جلساتی برگزار و در روز دوشنبه دیدار با پرسنل شهرداری انجام شد.

شهردار درگز تصریح کرد : در سال ۹۷ با تمام فراز و نشیب هایی که در حوزه های مالی داشتیم مبلغی که از سوی سازمان به شهرداری ابلاغ شد مبلغ چشمگیری بود و در غالب کمک به شهرداری بود که این مبلغ را دولت از شهرداری گرفت و در جهت کمک به یارانه ها اتفاق افتاد و کاهش ارزش افزوده ها و وضعیت بازار به صورت نقدینگی درآمد و از حالت نسیه خود خارج شد همگی اینها فشار زیادی به شهرداری وارد کرد.

وی بیان کرد : از دیگر پیش بینی های بودجه سال ۱۳۹۷ به نسبت بودجه ۱۲ میلیاردی ؛ ۴۰ درصد به حوزه عمرانی و ۶۰ درصد بودجه به حوزه جاری اتفاق افتاد که با مدیریت صحیح این مقدار به ترتیب به ۴۵ درصد افزایش و به ۵۵ درصد کاهش یافت که رویکرد بسیار خوبی از سوی پرسنل محسوب میشد‌.

رمضان یزدان پناه اذعان داشت : نبود تبعیض در رویکرد مدیریت شهری را از اولویت های شهرداری خواند و با رعایت توازن و عدالت و متمرکز نبودن در یک نقطه و توزیع اعتبارات در تمام نقاط سطح شهر به یک مقدار اعلام کرد.

وی افزود : ۱۶ هزار تن توزیع آسفالت در سطح شهر داشتیم که در مجموع حجم زیادی از آن در حدفاصل میدان جهاد تا تقاطع آستان قدس – خیابان مدرس تا چهار راه دانشسرا – خیابان طالقانی و خیابان بانک انصار استفاده شده و در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده و اینکه چرا در گذشته کمرنگ بوده و کمتر دیده شده مشخص نیست.

شهردار درگز ادامه داد : ابنیه های فنی کوچه های اصلی و فرعی و هدایت آبهای سطحی به میزان طول ۱۰۰۰ متر در سطح شهر اجرا که مبلغ ۵۰ میلیون تومان از منابع داخلی شهرداری هزینه شد‌.

وی با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد : اجرای موزاییک فرش با مشارکت مردم و اهالی منطقه اجرا شد و مقرر گردید مصالح را مردم تامین کنند و در بحث اجرا و ماسه و اتمام کار پیمانکار شهرداری آن را عهده دار شود ؛ در خصوص اجرای جداول به طول ۲۰۰۰ متر در کوچه های مختلف ، خیابان ها که بخش زیادی از آن در شهرک نارجی و بلوار صیاد شیرازی بوده که هزینه ای بالغ بر ۱۲۰ میلیون تومان صرف آن شده است و در زمینه ی اجرای آیلند سی متری جهاد ( صفر تا صد ) و بلوار پارک ملت به طول ۵۰۰ متر در مجموع مبلغ ۴۰ میلیون تومان هزینه شد.

یزدان پناه افزود : پارک خطی ورودی شهر در سال ۹۶ کلنگ زنی شد و عملیات آن اجرایی و ۸۰ درصد ابنیه یک طرف آن تکمیل شده و ضلع دیگر ناتمام مانده که پیشرفت فیزیکی پروژه تا این مرحله با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی سفر استاندار در نهایت ۷۰ درصد آن تخصیص یافته بود انجام شد و این پروژه ضرورت شهر است که بدون شک با تکمیل آن سرانه فضای سبز افزایش میابد و با در نظر گرفتن آلاچیق برای این پارک خطی به مکانی امن و زیبا و استراحت گاهی برای مسافران تبدیل خواهد شد.

شهردار درگز با اشاره به سه اولویت اجرایی شهرداری گفت : رنگ ، نور و کاشت انواع گل و گیاه در سطح شهر تا حد مطلوب عملیاتی شد که در همین راستا استفاده از نیروهای بومی و جوان در حوزه فرهنگی هنری و ایجاد خانه فرهنگ و هنر با هدف استفاده از ایده ها ، تفکرات ، خلاقیت ها و .. در حوزه ی مبلمان شهری استفاده و تحقق یافت‌.

وی در خاتمه این نشست خبری اظهار داشت : کاشت ۲۵۰ هزار گل و بوته ، غرس ۲۰ هزار نهال در میادین ، بلوارها ، خیابان ها و پارک ها ، و حذف چمن از فضای سبز به دلیل مصرف زیاد آب و کشت جایگزین کم آب و رفت و روب و تنظیف شهری روزانه ۷۴۰ هکتار از سطح شهر را از دیگر اقدامات انجام شده شهرداری عنوان کرد.

انتهای پیام/

پسندیدم(۱۰)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/fiiVz

  • منبع خبر : درگز آنلاین