درگز آنلاین - امارات متحده عربی به درخواست آمریکا برای اسکان موقت پنج هزار افغان که از کشور خود به دلیل ترس از مجازات از سوی گروه طالبان فرار کرده‌اند، موافقت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل درگز آنلاین از ایرنا به نقل از “عرب نیوز”، وزارت امور خارجه امارات گفت: به دنبال درخواست آمریکا، امارات پنج هزار شهروند افغانستان را پیش از انتقال آنها به کشورهای دیگر، به صورت موقت اسکان می‌دهد.
سلطان محمد الشمسی مشاور وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی برای توسعه روابط بین الملل گفت: امارات همواره به دنبال همکاری‌های بین المللی بوده و مشتاق است در کنار شرکای بین المللی خود برای پیشبرد تلاش‌ها جهت کمک به مردم افغانستان در این دوران نامشخص تلاش کند.
از سوی دیگر خبرگزاری امارات (وام) مدعی شده است که این کشور تاکنون با استفاده از هواپیماها و از طریق فرودگاه‌های خود شرایط را برای خروج هشت هزار و ۵۰۰ نفر از افغانستان فراهم کرده است.
در حال حاضر بسیاری از کشورها از پذیرش مهاجران افغانستان خودداری می‌کنند. در میان آنها چندین کشور اروپایی از جمله اتریش، یونان و فرانسه هستند که با پذیرش مهاجران افغان مخالفت کرده‌اند.
اما در کشوری مانند ایران که همجوار افغانستان است تعداد زیادی افغان زندگی می‌کنند.

انتهای پیام /

پسندیدم(۰)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/2aKZa

  • منبع خبر : ایرنا ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ، IRNA