درگز پرس : دادستان عمومی و انقلاب تایباد گفت: ۳۰۵ نفر از محکومان قضایی تبعه افغانستان که در زندانهای ایران به سر می‌بردند برای گذران ادامه مدت محکومیت خود از طریق مرز دوغارون خراسان رضوی به کشور خود منتقل شدند.

به گزارش درگز پرس ؛ جعفر صدیقی روز دوشنبه در حاشیه انجام فرآیند انتقال محکومان کشور افغانستان در مرز دوغارون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این متهمان در راستای توافقنامه انتقال محکومان قضایی بین ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان از زندانهای یزد، اصفهان، سیستان و بلوچستان، تهران و البرز به کشورشان بازگشتند.

وی ادامه داد: از این تعداد محکوم قضایی ۱۳ نفر از بانوان کشور افغانستان هستند.

دادستان عمومی و انقلاب تایباد گفت: افزون بر ۹۰ درصد جرائم ارتکابی این محکومان در حوزه مواد مخدر است.

مشاور معاون وزیر دادگستری هم در این مراسم گفت: طرح انتقال محکومان قضایی کشور افغانستان از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و تا سال ۱۳۹۷ ادامه یافت اما  در سال ۱۳۹۸ هیچ گونه انتقالی نداشتیم.

سید کمال عبداللهی اصل افزود: یکی از مهمترین اقداماتی که طی چندسال گذشته در گذرگاه مرزی دوغارون طی توافقنامه مشترک بین ۲ کشور ایران و افغانستان انجام شده است انتقال محکومان قضایی ۲ کشور است که مورد استقبال مقامات کشور افغانستان هم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امسال دومین بار است که این تعداد از محکومان قضایی افغانستان به آن کشور انتقال می یابند.

۲۰ اسفندماه نیز ۳۰۶ نفر از زندانیان تبعه افغانستان از زندانهای استانهای خراسان جنوبی، سمنان، کرمان، مازندران و خراسان رضوی برای گذراندن ادامه محکومیت خود از طریق معبر زمینی دوغارون واقع در شرق خراسان رضوی به کشورشان بازگشتند.

مرز دوغارون در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر تایباد به عنوان یکی از مهمترین و امن ترین دروازه‌های رسمی برای ورود و خروج اتباع کشور افغانستان به شمار می رود.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

انتهای پیام /

پسندیدم(۱)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/qKRi9

  • منبع خبر : ایرنا ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ، IRNA