درگز پرس : مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز گفت : دستگاه اکسیژن ساز از کمبودهای پزشکی این شهرستان در درمان بیماران کرونایی است که با حمایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به زودی تامین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری درگز پرس ؛ حمیدرضا سلیمی افزود: درگز یکی از شهرستانهای فوق بحرانی از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ معرفی شده است.

وی ادامه داد : طی هفته های اخیر تعداد مبتلایان و بستری شدگان بیماری کووید ۱۹ و تعداد فوت شدگان ناشی از این بیماری در درگز افزایش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز گفت: در حال حاضر هشت بیمار کرونایی در بیمارستان ۹۶ تختخوابی امام خمینی (ره) درگز بستری هستند و دستگاه اکسیژن ساز این بیمارستان دچار فرسودگی است.

وی افزود : طبق پیگیری های انجام شده با حمایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  به زودی دستگاه اکسیژن ساز جدید در این بیمارستان فعال می شود.

سلیمی ادامه داد: بررسی های میدانی نشان می دهد در پی فرهنگ سازی و آموزشهای ارائه شده هم اکنون افزون بر ۹۰ درصد مردم درگز از ماسک استفاده می کنند و با رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد کاهش مبتلایان و کنترل این بیماری طی هفته های آینده  خواهیم بود.

انتهای پیام /

پسندیدم(۱)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/LtrT6

  • نویسنده : سجاد شربتی