مدیر جهاد کشاورزی درگز گفت : امسال با توجه به بارش‌های متعدد برداشت محصولات زراعی به ویژه گندم و جو بیش از سه برابر افزایش داشته است. مهدی خالقی اظهار کرد : سطح زیر کشت گندم در این شهرستان در سال زراعی جاری به ۲۸ هزار هکتار رسید که هشت هزار هکتار از آن به […]

اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :

مدیر جهاد کشاورزی درگز گفت : امسال با توجه به بارش‌های متعدد برداشت محصولات زراعی به ویژه گندم و جو بیش از سه برابر افزایش داشته است.

مهدی خالقی اظهار کرد : سطح زیر کشت گندم در این شهرستان در سال زراعی جاری به ۲۸ هزار هکتار رسید که هشت هزار هکتار از آن به صورت آبی و بقیه به روش دیم کشت شده است.

وی ادامه داد : تاکنون ۶۰ درصد محصولات گندم و جو از مزارع این شهرستان برداشت شده که بیش از ۸۰ درصد آن محصول آبی بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی درگز بیان کرد : در سال زراعی جاری به منظور جلوگیری از آفات سه هزار و ۹۷۰ تن انواع کود شیمیایی شامل سه هزار تن اوره، ۸۰۰ تن فسفات و ۱۷۰ تن پتاس بین کشاورزان توزیع شد.

وی گفت : برای برداشت محصول گندم و جو در اراضی کشاورزی درگز ۵۱ کمباین مهاجر و ۴۴ دستگاه غیر مهاجر مورد نیاز شهرستان تأمین و ضد عفونی و معاینه فنی آن‌ها انجام شده است.

خالقی با اشاره به محصولات زمستانه زراعی در این شهرستان مطرح کرد : عمده این محصولات گندم، جو، کلزا، پنبه، کنجد دیم، نخود، عدس، زیره، یونجه، برنج، ذرت، خربزه و هندوانه… است.

مدیر جهاد کشاورزی درگز سیب و انگور را از عمده‌ترین محصولات باغی معرفی کرد و گفت : این شهرستان از لحاظ کشاورزی بسیار متنوع بوده و محصولات دیگری شامل گردو، پسته، زعفران، هلو، شلیل، آلبالو، گیلاس، گلابی و … نیز به صورت باغی کشت می‌شود. همچنین گیاهان دارویی متنوعی مانند مریم گلی، آویشن و… در این منطقه کشت می‌شود.

وی اظهار کرد : درگز با ۳۳ هزار هکتار زمین کشاورزی مستعد، بیش از ۱۲ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی دارد و اشتغال ۷۰ درصد مردم این شهرستان به کشاورزی وابسته است.

انتهای خبر / ۱۵۲۹۶

پسندیدم(۷)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/EfIIK