امام جمعه درگز گفت: اگرچه فرهنگ غلط مردم در انبار کردن کالاها در منزل از ترس گرانی ، به این موضوع بیشتر دامن می زند اما مهم ترین عامل گرانی ها عدم توانایی دولت و مسئولین در کنترل اوضاع کشور است. به گزارش درگز آنلاین حجت الاسلام محمد حسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه […]

اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :

امام جمعه درگز گفت: اگرچه فرهنگ غلط مردم در انبار کردن کالاها در منزل از ترس گرانی ، به این موضوع بیشتر دامن می زند اما مهم ترین عامل گرانی ها عدم توانایی دولت و مسئولین در کنترل اوضاع کشور است.
به گزارش درگز آنلاین حجت الاسلام محمد حسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد : نتیجه ارتباط با امام زمان (عج) ، صبر و تقو،رستگاری و نجات در آخرت است.
 
وی در ادامه با اشاره به موضوع خانواده ، صبر و بردباری را یکی از اصلی ترین راههای اصلاح روابط خانوادگی دانست و گفت : ما نمی توانیم فرزندان ، زندگی و جامعه خوبی داشته باشیم مگر خود را اصلاح و تربیت کنیم ، اصلاح و تربیت هم از طریق صبر و بردباری امکان پذیر است ؛ صبر کردن زن و شوهر نسبت به بد اخلاقی یکدیگر ثواب جهاد و شهادت در راه خدا و همنشینی با حضرت زهرا (س) دارد.
 
امام جمعه درگز در بخش های دیگری از سخنان خود تاکید کرد : پیام قاطعانه ایران به آمریکا و اروپا در خصوص عهدشکنی آمریکا و خروج از برجام و همچنین انفعال و ناتوانی اروپا در تامین منافع ایران از برجام ، اگر چه دیگر هنگام اما خوب و لازم بود.
 
حجت الاسلام ایروانی عنوان کرد : رهبر معظم انقلاب بارها تاکید فرمودند که نباید به آمریکا و اروپا اعتماد کرد اما عده ای به اشتباه گمان کردند مذاکره با کدخدا راهی برای حل مشکلات کشور است ؛ خیال باطل آنها هم چرخ سانتریفیوژ را از کار انداخت و هم چرخ اقتصاد کشور را
 
وی تبیین کرد : پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در برابر رژیم غاصب صهیونیستی جلوه های دیگری از عزت مومنین و ذلت دشمنان اسلام است ؛ جوانان فلسطینی توانستند با نیروی اعتقاد و توکل ، بیش از ۶۹۰ موشک را به سرزمین های اشغالی شلیک کرده و گنبد آهنین اسرائیل را از کار بیندازند ؛ این اقدام آنها باعث تسلیم رژیم نحس صهیونیستی در برابر خواسته های جبهه مقاومت شد.
 
امام جمعه درگز در ادامه چند گروه را عامل گرانی های لجام گسیخته کشور دانست و گفت : در تمام دنیا مرسوم است اگر کالایی گران شد مردم از خرید آن خودداری می کنند تا ارزان شود امام متاسفانه در کشور ما به محض گران شدن و یا حتی انتشار شایعه گرانی ، مردم خانه های خود را تبدیل به انباری می کنند ؛ این فرهنگ بسیار ناپسندی است که باید همه در جهت اصلاح آن تلاش کنیم.
 
حجت الاسلام ایروانی افزود : البته مهم ترین عامل گرانی ها عدم توانایی دولت و مسئولین در کنترل اوضاع کشور است ؛ مسئولین ما در ارتباط با کنترل بازار و رفع مشکلات فقط دستور می دهند ولی هیچ کس اقدامی نمی کند ؛ این در حالی است که هزاران نفر بابت نظارت بر اوضاع بازار از بیت المال حقوق دریافت می کنند.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد : این مردم برای حفظ نظام هزینه ها کرده و جان و مال خود را فدا کرده اند : دولت و مسئولین خدا را در نظر بگیرند و به وظیفه خود عمل کنند تا مبادا در آتش نفرین مردم گرفتار شوند.

انتهای خبر /

پسندیدم(۹)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/nCLTd