درگز پرس : روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان درگز از واکسیناسیون بیش از 169 هزار راس دام علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک در سال 1398 خبر داد.

به گزارش درگز پرس ، به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی درگز ، این بیماری ویروسی و بشدت قابل انتقال بین جمعیت نشخوار کنندگان کوچک و مشترک بین حیات وحش و جمعیت دامی اهلی است و عمده ترین راه انتقال تردد دام آلوده است.
دکتر حامد شمس سرپرست شبکه دامپزشکی درگز گفت: به منظور تداوم اتخاذ تدابیر کنترلی و پیشگیرانه، جمعیت دام های محافظت شده درگز و کانون های مشکوک و مثبت سال های قبل و شعاع ۳ و ۵ کیلومتری این کانون ها  علیه این بیماری واکسیناسیون شدند.
دکتر حامد شمس علائم بیماری ppr را شامل اسهال، تلفات، تب، جراحات دهانی و ترشحات چشم و بینی و اختلال تنفسی دانست و بیان کرد : بهترین روش برای پیشگیری از بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک انجام واکسیناسیون می باشد
شمس در ادامه خاطر نشان کرد: اقدامات دامپزشکی برای جلوگیری از شیوع بیماری، واکسیناسیون جمعیت دامی مناطق پر خطر با اولویت حیات وحش و کانون  بیماری در سال های گذشته، ضدعفونی آبشخورها، مراقبت فعال بیماری، بررسی و بازدید و نمونه گیری از کانون هاست.
وی در پایان از دامدارانی که در مراتع مشترک با حیات وحش مستقر هستند خواست

انتهای پیام /

پسندیدم(۱)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/7htkv