رئیس اداره کتابخانه‌ های عمومی درگز گفت: یکی از مشکلات اساسی در حوزه کتابخانه‌های این شهرستان کمبود نیروی انسانی است، در حال حاضر در هر کتابخانه درگز یک نفر کتابدار مسئول تمام کارهاست. به گزارش درگز آنلاین اصغر حسین‌زاده اظهار کرد : این شهرستان دارای پنج کتابخانه نهادی است که ۲ کتابخانه در شهر درگز […]

اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :

رئیس اداره کتابخانه‌ های عمومی درگز گفت: یکی از مشکلات اساسی در حوزه کتابخانه‌های این شهرستان کمبود نیروی انسانی است، در حال حاضر در هر کتابخانه درگز یک نفر کتابدار مسئول تمام کارهاست.

به گزارش درگز آنلاین اصغر حسین‌زاده اظهار کرد : این شهرستان دارای پنج کتابخانه نهادی است که ۲ کتابخانه در شهر درگز و سه کتابخانه دیگر در بخش‌های نوخندان، لطف‌آباد و چاپشلو قرار گرفته است.

وی ادامه داد: حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر عضو کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هستند که بیشترین درصد اعضای آن‌ها را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

حسین‌زاده بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی در این حوزه کمبود نیروی انسانی و بودجه است. اکنون در هر کتابخانه این شهرستان یک نفر کتابدار مسئولیت تمام کارها را بر عهده دارد و ۲ نفر در کتابخانه مرکزی در دو شیفت صبح و عصر فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی درگز افزود: از تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی شهرستان ۲۰ هزار جلد در کتابخانه مرکزی شهید بهشتی موجود است.

وی مطرح کرد: کتاب‌هایی با موضوعات روانشناسی و علمی در کتابخانه‌های عمومی درگز کمتر به چشم می‌خورد و در مقابل موضوعات دینی، ادبیات و تاریخی بیشترین نسخه‌های موجود را به خود اختصاص داده است.

حسین‌زاده با اشاره به تجهیزات کتابخانه مرکزی گفت: در راستای سهولت دسترسی اعضا به کتاب‌های مورد نظر هفت سیستم رایانه در این کتابخانه موجود است همچنین مجهز به سالن مطالعه مجزا و بخش کودک است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی درگز گفت: اکنون بیش از ۶۰ هزار نسخه کتاب در پنج کتابخانه نهادی این شهرستان در دسترس عموم قرار گرفته است.

انتهای پیام / ۱۵۲۹۶

پسندیدم(۳)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/at6sl