اینیتیتیتیتیت


مراسم جشن گلریزان ستاد دیه با حضور مسئولین ، خیرین و معتمدین شهرستان درگز در محل باغ تالار پردیس برگزار شد.

به گزارش درگزآنلاین محمدتقی حسن مزرجی با اعلام این مطلب گفت : سال گذشته مبلغ ۲۰ میلیون تومان در شهرستان جمع آوری شد که ۳۶۶ میلیون تومان معادل دیگر توسط ستاد دیه پرداخت و موجب آزادی ۱۲ نفر از زندانیان شد.

رییس زندان درگز افزود : در حال حاضر از ۱۱ زندانی جرایم غیرعمد ، تعداد ۸ نفر به دلیل بدهی مالی ، ۲ نفر به دلیل نفقه ، و ۱ نفر هم به علت دیه در زندان به سر میبرند که مجموع این بدهی ها مبلغ ۳۷۷ میلیون تومان است.

مزرجی ادامه داد : در خصوص جرایم عمد زندانیان با توجه به مالباختگان شکات ، با رایزنی ها و پا درمیانی هایی که انجام میشود تخفیفات خوبی گرفته میشود که جای تشکر و قدردانی ویژه از شکات دارد.

وی افزود : اشتغال و حرفه آموزی زندانیان از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راستا از مرکز آموزش فنی و حرفه ای ، شهرداری ، سپاه ، و فرمانداری همکاری موثری داشته اند.

* امام جمعه درگز : خداوند حامی بی کسان است .

حجت الاسلام محمد حسین ایروانی در سخنرانی خود گفت : رفع گرفتاری و کمک به نیازمندان برابر با ۹ هزار سال عبادتی است که شب ها تا صبح انسان به نماز بایستد و تمام روزها و سالها روزه بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت کمک به نیازمندان عنوان کرد : تمام امورات مستحبی ما در مقابل دستگیری از یک نیازمند چیزی به حساب نمی آید و کار ارزشمندی به حساب می آید از این رو دستگیری از نیازمندان بزرگترین عبادت است.

امام جمعه درگز بیان اضافه کرد : در بحث زندانی صرفا کمک به زندانی نیست بلکه کمک به فرزند و خانواده آن زندانی است و به نوعی جلوگیری از فروپاشی کانون گرم خانواده و به تبع آن آسیب های اجتماعی فردی و فشارهای روحی و روانی میباشد و حسنه این کار کمک به یک جامعه و بشریت که محبوب ترین اتفاقات نزد خداوند است.

** منصور عبادی سرپرست خدمات اجتماعی دیه استان از میهمانان حاضر در این مراسم اظهار داشت : کمکهای مردمی در سال گذشته به این ستاد مبلغ ۱ میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان بود.

عبادی افزود : در حال حاضر ۴۱۱۰ خانواده زندانی تحت پوشش داریم که انجمن حمایت از زندانیان همراهی خوبی دارد و در سال گذشته بالغ بر ۲ میلیارد تومان به خانواده ها کمک کردیم.

وی اعلام کرد : در زندان های هر شهرستان ، انجمن حمایت از زندانیان مستقر است و اعضای این انجمن و هیئت مدیره متشکل از دادستان ، فرماندار ، رییس زندان ، و ۳ نفر معتمدین هستند که این گروه وظیفه ی کمک به خانواده ها را بر عهده دارند و همواره در این راستا اقدامات بسیار خوبی صورت میگیرد.

عبادی در خاتمه اظهار داشت : سال گذشته از شکات زندانیان مبلغ ۱۶ میلیارد تومان تخفیف گرفته شد و طبق بررسی های انجام شده در اکثر مواقع افراد بخاطر جهل به قانون و عدم آگاهی از عواقب آن در زندان هستند و باید خانواده ها را به سمت و سویی ببریم که مانع جدایی آنها از جامعه شویم و باید نرخ بازگشت به زندان ، پیشگیری از وقوع جرم مجدد در شهر شود.
گفتنی است در پایان مراسم موسیقی محلی اجرا و از خیرین شهرستان با اهدا لوح یادبود تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام / س.ش

پسندیدم(۱۹)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazpress.ir/VVzaC